Mairas Ciguns

        Mans ceļš sevis izpratnē, vēlmē atrast brīnumtableti pret visām kaitēm sākās 2001.gada martā, kad pēc nesekmīgiem mēģinājumiem uzlabot savu veselību ar tradicionālās medicīnas palīdzību, sāku meklēt citas iespējas.

      Nejauši nonācu Igora Kudrjavceva vadītajās ciguna nodarbībās. Jau pēc pirmās nodarbības sajūta bija tāda kā izslāpušajam, kurš beidzot ir dabūjis padzerties, un nevis vienkārši kaut ko padzerties, bet tīru, svaigu, garšīgu un dzidru avota ūdeni. Tagad, pēc tik daudzu gadu vingrošanas un pasniegšanas pieredzes, saprotu, ka mans ķermenis bija gudrs, tas atpazina ceļu, kurā sākas dziedināšanās un pieprasīja man pa to doties.

        Igora iedrošināta sāku mācīt cigunu. Sākumā tie bija mani darba kolēģi, ar kuriem vingroju pusdienu pārtraukumā darbā. Tad 2007.gada februārī izveidojās pirmā grupa Imantā. No brīža, kad 2012.gada vasarā izvēlējos pamest ofisa darbu, kurā biju pavadījusi 15 gadus, ciguna nodarbību vadīšana un dažādu pašpalīdzības prasmju mācīšana  ir kļuvusi par manu pamatnodarbošanos.

       Mairas cigunā apvienojas viss, ko esmu mācījusies un turpinu mācīties. Cigunā integrējas jaunās zināšanas, prasmes  un pierede. No visa paliek būtiskākais, Tas, kas man ir palīdzējis pārvarēt visus veselības izaicinājumus.

         Mani joprojām interesē tas, kā kustības ietekmē ne tikai fizisko ķermeni, bet arī tas, kā ar kustību palīdzību var panākt personības transformācijas. Es turpinu to attīstīt sevī un turpinu to integrēt savās nodarbībās.

      Kustību brīvība, kā viena no cigunu lieliski papildinošām, sevis apzināšanas metodēm, man un daudziem maniem studentiem ir palīdzējusi ne tikai sakārtot fizisko ķermeni, bet ir devusi papildus instrumentu, lai vieglāk, precīzāk un ātrāk apzinātos sevi un enerģiju, Kustību brīvība pasaulē ir zināma kā Feldenkraisa metode, Neirokustības. Daudzi no Mošē Feldenkraisa studentiem ir šo metodi attīstījuši tālāk un devuši tai citus nosaukumus. Vairāk par Kustību brīvību vari uzzināt šeit – https://www.facebook.com/KustibuBriviba/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *